O Cyrkulacjach

CYRKULACJE, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form. Przyjdź i daj się zachwycić!

Szansa dla artystów

Od momentu swojego powstania w 2013 roku, Cyrkulacje wspierają artystów cyrkowych, dając im możliwość prezentacji efektów swojej pracy przed publicznością i eksperckim jury. W Konkursie Etiud każdy z zakwalifikowanych do finału artystów zaprezentuje swoją dyscyplinę, pokazując, jak piękna i kreatywna jest współczesna sztuka cyrkowa. Każda z etiud ma szanse na jedną z trzech nagród głównych oraz nagrody specjalne m.in. Nagrodę Najlepszy Trick, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów i Nagrodę Mediów.

Do udziału w konkursie zaproszeni są artyści z Europy Środkowo-Wschodniej: z Białorusi, Czech, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier. To możliwość spotkania, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów i rozwoju swojej kariery artystycznej. Weź udział w tej niezwykłej przygodzie!

Znak jakości EFFE

W 2019 roku CYRKULACJE zostały wyróżnione znakiem jakości EFFE Label! Znak Firmowy EFFE to przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali certyfikat wysokiej jakości, sygnał, że festiwal należy do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

Finaliści 2021