Kolektiv Lapso Cirk „OVVIO”

Scena zagraniczna – Słowacja/Hiszpania

 

„OVVIO”, to rękawica rzucona ograniczeniom wyobraźni, zaufania, grawitacji, zdrowego rozsądku. Proste rekwizyty, często przedmioty obecne w naszej codzienności inspirują artystów do podważania ich sensu i zamieniają się w pola rozgrywki dla coraz to nowszych i zawsze karkołomnych zabaw z balansem, z definicji zagrożonym jego utratą, i refleksem.

Pracę Davida i Tomasa, niezwykle różnorodną i zaskakującą, cechuje ryzyko – to punkt wyjścia, oś działania i nieunikniony efekt końcowy ich artystycznych poszukiwań. Aby pracować w ten sposób, musieli posiąść wiedzę nie tylko o tym, jak wpakować się w niebezpieczeństwo, ale też jak z niego wyjść. Piramidalnym wspinaczkom towarzyszą tu ikaryjskie upadki, a wszystko to dla kilku sekund lotu, dla których tracimy dech w piersiach. Wobec takiej determinacji publiczność nie ma innego wyjścia niż zaryzykować i dać się pochłonąć zupełnemu zdumieniu, efektowi „OVVIO”.

01.10. 14:30 (po spektaklu spotkanie z artystami)
Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

Czas trwania: 50 minut
wstęp wolny

 

 

Nagrody

Best Circus show of the festival TAC, Valladolid 2021
Best indoor Circus show Zirkolika Award 2019
Best show/emerging circus company Umore Azoka 2018

 

Pomysł i realizacja: Tomas Vaclavek & David Diez Mendez
Kolektiv Lapso Cirk
Outside eye: Francesco Sgrò, Morgan Cosquer, Jorge Albuerne
Muzyka: Gabriele Mitelli & Nicola Di Croce
Reżyseria światła: Flavio Cortese
Produkcja i dystrybucja: 23arts
Wsparcie: Cirko Vertigo, Cirqueon, Festival Mirabilia, Gruppo Jobel, Hangar Creatività, Jatka78, La Central del Circ, La Corte Ospitale, Maciva, Plum Yard, Teatro Circo Price, Teatro Nucleo.

Finaliści 2023

std