Polska Premiera: Anthelia – Journey of Light / Cie Botaniqua

1 października 17:00
Kieszeń Sceny Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

pobierz bezpłatną wejściówkę

Spektakl dedykowany widzom od 12 roku życia. W spektaklu wykorzystywane są efekty stroboskopowe (światło pulsujące z dużą częstotliwością). 

Impresjonistyczny spektakl cyrku współczesnego, wykorzystującego m.in. akrobatykę powietrzną, akro-dance czy manipulację rekwizytami, w którym artyści eksplorują przestrzeń między światłem, ciemnością oraz cieniem.

Jeśli zgodzimy się, że ciemność to brak światła, a światło to brak ciemności i że jedno nie może istnieć bez drugiego – to co otrzymamy, jeśli wyeliminujemy obydwa?
Jakie jest prawdziwe znaczenie światła, jeśli ciemność nie istnieje? Jaki byłby ich sens, gdyby istniały samodzielnie? Czy bylibyśmy w stanie doświadczyć ich w ich najczystszej naturze?

Podczas spektaklu widzowie będą mieli możliwość doświadczania symbolicznych znaczeń światła i świadomego wejścia w interakcję z jego materią, manipulowaną przez artystów za pomocą ciał i obiektów. Ambicją twórczyń i twórców „Anthelii” jest zbadanie tej splecionej,
fascynującej ludzkość od zarania dziejów relacji. „Anthelia” to seria żywych obrazów, wytworzonych poprzez dwie artystyki-akrobatki, przy pomocy ciał, rekwizytów cyrkowych oraz świateł.

występują: Emilia Dawiec, Ella Hummel,

outside eye: Jakub Szwed

Spektakl powstaje przy wsparciu Fundacji Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach programu Centrum Nowego Cyrku.

Spektakl powstał w ramach otwartego naboru Przestrzeni Sztuki Teatr.
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

 

 

Finaliści 2023