Program

 

1 października godz. 19.00

2-3 października godz. 16.00

Polska Premiera: Tribute – Fundacja Sztukmistrze

„Tribute” to spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Isaaca Bashevisa Singera. Pół żartem pół, serio jak zwykł pisać Noblista, za pomocą żonglerki, akrobatyki i innych dyscyplin cyrkowych snuta jest opowieść o ponadczasowych dylematach „Sztukmistrza”, o duchach, o tym co zniknęło nagle i bezpowrotnie w „Wielkiej katastrofie”. Ludzkie słabości, obawy, nadzieje i radości są jednak wciąż takie same i o tym też jest ten spektakl.

Po spektaklu 1 października zapraszamy na spotkanie z artystami.

 

2-3 października godz. 18.00
Spektakl Specjalny: O’DD – Race Horse Company

 

O’DD Rauliego Dahlberga z fińskiej grupy Race Horse Company to inspirowany science fiction ultra-fizyczny cyrk, który bawi się ograniczeniami praw fizyki. Jego centrum stanowią wirtuozerskie akrobacje Dahlsberga na trampolinie. Bez słów, przez akrobatykę i manipulację przedmiotami, z wykorzystaniem unikalnych rekwizytów, Race Horse Company zabiera w świat, który wykracza poza nasze codzienne doświadczenia.

Dahlbergowi towarzyszy muzyk i pionier loopowania na żywo Miro Mantere, który swoimi kompozycjami i własnymi instrumentami tworzy nastrojowy pejzaż dźwiękowy, oferując dużo przestrzeni na improwizację i interakcję między dwoma artystami. Widowisko audiowizualne dopełnia projekt oświetlenia w wykonaniu Jere Mönkkonena.

Spektakl dedykowany widzom od 12 roku życia.

Po spektaklu 2 października zapraszamy na spotkanie z artystami.

 

8 października godz. 19.00
Konkurs Etiud – spektakl premierowy, z głosowaniem Publiczności

9 października godz. 18.00
Konkurs Etiud – spektakl z udziałem jury i głosowaniem Publiczności

10 października godz. 18.00
Konkurs Etiud – spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród

Podczas Konkursu Etiud prezentowane są krótkie formy cyrkowe o bardzo różnorodnej stylistyce: zobaczymy m.in. akrobatykę powietrzną, partnerską i żonglerkę w zaskakujących odsłonach.

Na scenie Centrum Spotkania Kultur, przed publicznością i jury, przedstawią efekty swojej pracy artyści z Europy Środkowo-Wschodniej. Każdy z zaproszonych artystów i artystek w unikalnej etiudzie zaprezentuje swoją dyscyplinę, pokazując, jak piękna i kreatywna jest współczesna sztuka cyrkowa. Każda z etiud ma szanse na jedną z trzech nagród głównych oraz nagrody specjalne, w tym Nagrodę Publiczności.

Niezwykłe etiudy, muzyka na żywo, konkursowe emocje – już teraz zarezerwuj sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie!

 

W każdym z 3 spektakli wystąpią ci sami zakwalifikowani do finału artyści. Informujemy, że lista występujących artystów może się zmieniać ze względu na wprowadzane ograniczenia w podróży związane z epidemią covid-19.

 

 

Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy.

Finaliści 2021