Spektakle

Poniżej program CYRKULACJI 2020. Tegoroczny program opublikujemy wkrótce.

 

1 października godz. 19.00
Spektakl Specjalny: Gradient

Struktura spektaklu odzwierciedla refleksję nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie. To właśnie organizm stanowił inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stała się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej, czego zapisem jest spektakl.
Na scenie, obok różnorodnych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną.

 

4 października godz. 17.00 i 20.00
Polska Premiera: 9.811

Czy żonglerka i Gombrowicz mogą mieć coś wspólnego? Zdecydowanie tak! Spektakl „9.811” zanurzony jest w atmosferze świata ostatniej powieści Witolda Gombrowicza. W „Kosmosie” z właściwą sobie swadą podejmowane zostają ważkie filozoficzne problemy. To tu główny bohater zgłębiając granice naszej wiedzy i możliwości stwarzania świata mierzy się z absurdem. W napięciu między pragnieniem porządku, a chaosem zdarzeń i rzeczy rozgrywa się dramat człowieka pragnącego ujednoznacznienia. Konflikt logiki normalnej i podziemnej.
Biorąc pisarza za przewodnika potrafiącego zadawać właściwe pytania i stroniącego od jednoznacznych odpowiedzi, zaczynamy, podobnie jak on, od konkretu – od świata empirii. Żonglerka staje się punktem wyjścia w odwiecznych poszukiwaniach sensu.

 

8 października godz. 19.00
Spektakl Mistrzowski: Tangram – Stefan Sing, Cristiana Casadio

W jury Konkursu Etiud CYRKULACJI zasiadają prawdziwi mistrzowie, którzy swoją twórczością wywarli ogromny wpływ na środowisko cyrkowe – w tym roku mistrzowie nie tylko oceniają finalistów Konkursu Etiud, ale także występują – zapraszamy na specjalny Spektakl Mistrzowski w Teatrze Starym!

„Ona traktuje go ozięble. On ją odpycha. A jednak oboje woleliby raczej spotkać się w namiętnym uścisku. Miłość jest jednocześnie niebem i piekłem.”
Złożony, zmysłowy i zuchwale innowacyjny, ›Tangram‹ przesuwa granice tańca, nowego cyrku i teatru fizycznego. Stworzony i wykonany przez uznaną tancerkę baletową Cristianę Casadio i światowej klasy artystę cyrkowego, Stefana Singa, ›Tangram‹ ujmująco opisuje międzyludzkie relacje.

 

9 października godz. 19.00
Spektakl premierowy, z głosowaniem Publiczności

10 października godz. 18.00
Spektakl z udziałem jury i głosowaniem Publiczności

11 października godz. 18.00
Spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród

Spektakle finałowe Konkursu Etiud odbędą się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W każdym z 3 spektakli wystąpią ci sami zakwalifikowani do finału artyści. Informujemy, że lista występujących artystów może się zmieniać ze względu na wprowadzane ograniczenia w podróży związane z epidemią covid-19.

Niezwykłe etiudy, muzyka na żywo, konkursowe emocje – już teraz zarezerwuj sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie!

Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy.

Finaliści 2020