Jury

W 2019 roku w jury CYRKULACJI zasiedli:

Ewelina Drzał

tancerka, instruktorka tańca współczesnego i choreografka. Członkini Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Współpracuje z Teatrem CH. H. Andersena i z Lubelskim Teatrem Tańca

 

 

Gab Bondewell

żongler, artysta, pedagog cyrku i nauczyciel szkole cyrkowej w Brukseli. Występujący w kompaniach Shake That, Pol & Freddy, Le Cirque Démocratique de la Belgique.

 

 

 

Jamil Tafazzolian

artysta-iluzjonista, choreograf, muzyk, aktor i manager kultury. Założyciel i dyrektor artystyczny La Poesia w Zurychu, projektu prezentującego małe formy sceniczne i skupiającego wybitnych artystów z całego świata.

 

 

Katarina Pokorna

menadżerka produkcji i koordynatorka programowa festiwalu Cirkul´art. Jest również menadżerką spektaklu Younak – pierwszej produkcji cyrku współczesnego na Słowacji.

 

 

Karolina Rozwód

iberystka i manager kultury. Była związana m.in. z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym „Konfrontacje Teatralne”, Fundacją Kultury, TVP Kultura i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Od 2011 roku jest dyrektorem Teatru Starego w Lublinie.

 

 

Samuel Roy

swoją przygodę z cyrkiem zaczął już jako siedmiolatek. Po skończeniu szkoły cyrkowej w Montrealu, pracował przy różnych cyrkowych produkcjach na całym świecie, m.in., dla Cirque du Soleil, Cirque Éloize, Cavalia. Założyciel grupy Throw2catch i studia ArtCorps. Od 2014 talent skaut Cirque Du Soleil

 

 

Tobias Fiedler

nauczyciel, reżyser, producent. Nauczyciel Założyciel i dyrektor artystyczny festiwalu SOLyCIRCO, przez 20 lat dyrektor artystyczny „Circus Mignon”. Reżyser spektaklu absolwentów Państwowej Szkoły Cyrkowej w Berlinie, zasiada w jury konkursu Viva Circus Fest in Las Vegas

 

Ulziibuyan Mergen

Artystka cyrkowa, kontorsjonistka, trenerka. W wieku 7 lat zaczęła treningi w Mongolskim Cyrku Narodowym. Kiedy miała 11 lat, jej talent dostrzegł Cirque du Soleil i dołączyła do składu słynnego show „Alegria”.