Jury

Jury CYRKULACJI 2021:

 

Ewelina Drzał

Tancerka, instruktorka tańca współczesnego i choreografka. Członkini Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Współpracuje z Teatrem CH. H. Andersena i z Lubelskim Teatrem Tańca.

 

 

 

Friederike Krahl

Trenerka, reżyserka, choreografka, menadżerka strefy sztuki cyrkowej rejsów wypoczynkowych TUI Cruises/Mein Schiff

Będąc częścią duetu Tanja & Frida wygrała srebrny medal i nagrodę “mis en scene” od Cirque du Soleil na 17. festiwalu Cirque de Demain w Paryżu.

 

 

Jamil Tafazzolian

Artysta-iluzjonista, choreograf, muzyk, aktor i manager kultury. Założyciel i dyrektor artystyczny La Poesia w Zurychu, projektu prezentującego małe formy sceniczne i skupiającego wybitnych artystów z całego świata.

 

 

 

Karolina Rozwód

Iberystka i manager kultury. Była związana m.in. z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym „Konfrontacje Teatralne”, Fundacją Kultury, TVP Kultura i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Od 2011 roku jest dyrektorem Teatru Starego w Lublinie.

 

 

 

 Mara Pavula

Dyrektorka ds. rozwoju strategicznego w Rigas cirks, a także dyrektorka Riga Circus School. Regularnie produkuje, publikuje artykuły i prowadzi wykłady o cyrku dla różnych partnerów w krajach bałtyckich i za granicą. Pasjonatka rozwoju współczesnego cyrku i jego potencjału do stymulowania sprawiedliwości społecznej i włączenia społecznego, została również wybrana na członka komitetu sterującego Baltic Nordic Circus Network oraz Circostrada Network.

 

Sandra Wawer

Dołączyła do GOP Varieté-Theater w Hanowerze w 2007 roku i do dziś pozostaje mu wierna. Od 2017 roku wspólnie z Wernerem Bussem kieruje działem artystycznym. Wraz ze swoim zespołem „GOP showconcept” jest odpowiedzialna co roku za około 25 różnych produkcji z całego świata, a także za różne występy gościnne i wydarzenia. Teatr Variete GOP jest uważany za odnoszącą największe sukcesy firmę zajmującą się dziłalnością variete w Europie i współpracuje z  tysiącami artystów.

 

 

Samuel Roy

Swoją przygodę z cyrkiem zaczął już jako siedmiolatek. Po skończeniu szkoły cyrkowej w Montrealu, pracował przy różnych cyrkowych produkcjach na całym świecie, m.in., dla Cirque du Soleil, Cirque Éloize, Cavalia. Założyciel grupy Throw2catch i studia ArtCorps. Od 2014 talent skaut Cirque Du Soleil.

 

 

Steffi Haberl

Dyrektorka Kreatywna Palazzo Produktionen Gmbh.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 roku jako stażystka pracująca w rodzinnym Freiburgu na południu Niemiec w Palazzo Colombino oraz podczas „Internationales WeihnachtsZirkusFestival” pod kierownictwem pana Clemensa Zipse. W 2013 roku Steffi Haberl miała zaszczyt być członkiem jury renomowanego niemieckiego festiwalu cyrkowego SOLyCIRCO na wyspie Sylt oraz jury międzynarodowego festiwalu cyrkowego Albacete (Hiszpania) w 2014 i 2015 roku, międzynarodowego cyrku Festiwal Latynoski (Włochy) w 2015 r., II Międzynarodowy Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej „W języku świata” (Rosja) w 2020 r. oraz Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego w Chinach Wuqiao we wrześniu 2021 r.

 

 

Tobias Fiedler

Nauczyciel, reżyser, producent. Nauczyciel Założyciel i dyrektor artystyczny festiwalu SOLyCIRCO, przez 20 lat dyrektor artystyczny „Circus Mignon”. Reżyser spektaklu absolwentów Państwowej Szkoły Cyrkowej w Berlinie, zasiada w jury konkursu Viva Circus Fest in Las Vegas.